top of page

 

 

З В І Т

директора Кременчуцького закладу дошкільної освіти ( ясла – садка ) №60

Кременчуцької міської ради Кременчуцького району

Полтавської області

НЕСТЕРОВОЇ Світлани Олексіївни

про управлінську діяльність

за 2021 - 2022 навчальний рік

На виконання умов контракту за звітній період, мною Нестеровою С.О. директором Кременчуцького закладу дошкільної освіти (ясла-садком) № 60 була проведена певна робота. Керівництво здійснювалось на умовах викладених у контракті, у відповідності з чинним законодавством України. В своїй роботі керувалась державними документами:

  • Конституція  України.

  • Державна програма  «Освіта. Україна ХХІ століття.»

  • Закон України  «Про мову».

  • Конвенція про права дитини схвалена Генеральною Асамблеєю ООН від

      20.11.1989 року.

-   Кодекс законів про працю України.

-   Закон України  «Про відпустки».

-   Закон України   «Про охорону дитинства».

-   Закон України  «Про дошкільну освіту».

-   Положення про дошкільний навчальний заклад.

-   Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

- Постанови Головного державного санітарного лікаря  №8 «Про затвердження протиепідемічних заходів  у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби ( COVID-19)»  від 25.08.2021

Кременчуцький ЗДО (ясла-садок) № 60 з 01.07.2006 року підпорядкований Департаменту освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області. Знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Велика набережна, б. 23.  Заклад працює 47-й рік. Приміщення побудоване за типовим проектом та розраховане на 280 місць, фактично налічується 218 дітей.  Протягом 2021 – 2022 навчального року працювало 11 груп, з них:  2 – І молодші, 3  –  ІІ молодші, 3 – середні, 3 – старші.

За штатним розписом у Кременчуцькому ЗДО працює 52 людини, з них 26 осіб обслуговуючого персоналу та 26 педагогічних працівників, а саме:

директор – 1, освіта вища, стаж педагогічної роботи 28 років;

вихователь-методист – 1, освіта вища, стаж педагогічної роботи 38 років;

вихователів – 20, з вищою освітою – 10, з неповною вищою  – 10, 

зі стажем роботи до 5 років – 7, більше 5 років – 4, більше 10 років – 6;

муз керівників – 2, з вищою освітою – 1;

практичний психолог-1, з вищою освітою, стаж педагогічної роботи 14 р.;

інструктор з фізичної культури – 1, освіта – неповна вища, стаж

педагогічної роботи – 31 рік.       

 ОСВІТА ПЕДПРАЦІВНИКІВ                                    ПЕДАГОГІЧНИЙ СТАЖ

       

                                 

 

     

 За 2021 – 2022 навчальний рік на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної  освіти  ім. М.В. Остроградського  підвищили фахову майстерність 5 педпрацівників. Було атестовано 3 педагогічних працівника, 1 з яких присвоєно ІІ кваліфікаційну категорію, 2 – підтверджений 11 тарифний розряд, 1 підтверджений 10 тарифний розряд -.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Діяльність колективу ЗДО спрямована на забезпечення реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти, завдань Базового компоненту дошкільної освіти, Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»,  регіональної програми «Основи безпеки дітей дошкільного віку», Колективного договору, власного Статуту.

Комплектація груп проводиться відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах з урахуванням побажань батьків чи осіб, що їх замінюють. 2021-2022 навчальний рік пройшов в умовах адаптивного карантину,  відповідно створеним умовами та розробленим заходам.

 

Протягом І та ІІ кварталу навчального року методична робота проводилась згідно річного плану.

Педагогічні працівники підпорядкованого мені ЗДО брали участь у методичних заходах Кременчуцького міського науково-методичного центру:

- вихователь-методист у складі творчої групи вихователів-методистів ЗДО міста «Джерело натхнення» при КЦПРПП брала участь у  розробці Положення про внутрішню систему забезпечення якості дошкільної освіти в ЗДО;

- музичний керівник закладу Найда Л.О. провела засідання педагогічної спільноти музичних керівників міста.

Протягом навчального року в закладі тривала науково-методична робота:

- вихователем-методистом Бакліцькою С.О. та вихователем Зарудньою А.А. був систематизований власний досвід роботи та створена методична розробка «Інтегрований підхід до проведення освітнього процесу в ЗДО»;

 Вихователі всіх вікових груп протягом року працювали за Освітньою програмою для дітей від 2-х до 7 років «Дитина» та мали змогу самостійно обирати пріоритетний напрямок роботи, мною забезпечений диференційований підхід до його здійснення.

Керуючись основними положеннями Закону України «Про дошкільну освіту», Концепції дошкільного виховання, Освітньою програмою «Дитина» колектив закладу дошкільної освіти плідно працював над вирішенням таких завдань:

  • поліпшення роботи з організації та проведення діагностичного обстеження стану здоров’я дітей за методикою ігрового тестування М.М. Єфименка;

  • впровадження   в освітній процес груп раннього віку методичної розробки творчої групи КЦПРПП «Дидактична лялька в освітньому процесі дітей раннього віку»;

  • впровадження у всіх вікових групах авторських розробок педагогічних працівників закладу «Перспективно-календарне планування занять з математики в групах дітей дошкільного віку».

Протягом навчального року завдання розвитку у дітей логіко-математичної компетентності вирішувались в різних формах освітньої роботи з дошкільниками. В кінці ІІ кварталу навчального року в усіх вікових групах були проведені підсумкові заняття з математики, які дали змогу мені виявити рівень знань дітей з розділу та намітити подальшу роботу над засвоєнням програмових знань дітьми та показали, що знання дітей з сенсорно-пізнавального розвитку в межах програмових вимог, діти всіх вікових груп засвоїли програмовий матеріал на достатньому рівні. Слід зазначити, що надані для роботи методичні розробки значно полегшили як досвідченим, так і малодосвідченим вихователям  роботу щодо організації та проведення сучасних занять з математики, які передбачали використання інтегрованого та диференційованого  підходу, всього комплексу методів та прийомів.  Вихователі Немченко І.О., Ожерельєва І.В., Мехеда Ю.О., Богиня Г.В., Титянюк Т.М., Ечеварія Литвиненко В. В.  досягли високого рівня засвоєння програмових знань дітьми з розділу «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі».

             

 

Протягом року в освітньому процесі дошкільного закладу реалізовувались завдання національно-патріотичного виховання при проведенні календарних свят та розваг шляхом використання усної, пісенної, танцювальної, музичної народної творчості, на яких діти різних вікових груп мали можливість доторкнутися до музичної та літературної спадщини рідного народу, зануритись у народні звичаї та традиції,  пізнати мудрість минулого  та сподівання на щасливе майбутнє.

Підвищенню результативності реалізації завдань національно-патріотичного виховання сприяла реалізація завдань розвитку українського мовлення дітей. Велика увага приділялась звуковій культурі мовлення, розвитку зв’язного мовлення дітей, збагаченню словника, граматичній правильності мовлення та активізації мовлення дітей.

За результатами проведеного моніторингу я можу зробити висновок, що діти молодших та середніх груп засвоїли програмовий матеріал на достатньому рівні, а діти старших груп засвоїли вимоги програми з розвитку мовлення на оптимальному рівні.

Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності закладу та учасників навчально-виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці. За період роботи закладу дошкільної освіти нещасних випадків з дітьми під час навчально-виховної роботи і робітниками на робочому місці не зареєстровано.

Протягом року тривала робота з навчання дітей основ безпеки життєдіяльності, використовуючи ігрові, наочні, практичні методи та прийоми педагоги  досягли високої результативності в засвоєнні дітьми правил безпеки життєдіяльності. 

Згідно затвердженого плану забезпечення безпеки дитини та всіх учасників навчально-виховного процесу були проведені об’єктові тренування з евакуації дітей на випадок загрози катастрофічного затоплення та пожежної небезпеки.

Робота педагогічного колективу та інших працівників ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму була спрямована на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності.

Протягом І та ІІ кварталу навчального року тривала робота з розділу «Дитина в природному довкіллі». Еколого-природнича компетентність дошкільників ґрунтувалась на організації тісного спілкування дітей з природою, обстеженні об’єктів живої та неживої природи під час різних форм роботи з дітьми.

Основними формами роботи з ознайомлення дітей з природою стали інтегровані та тематичні заняття, спостереження, хвилинки милування природою, трудова діяльність в природі, екскурсії та цільові прогулянки в природу.

Вихователями груп належна увага приділялась оснащенню природничих осередків в групових приміщеннях, оформленню квітників на групових майданчиках.

Протягом року  в закладі реалізовувався художньо-естетичний розвиток дошкільників,  системно реалізовувались програмові завдання розділу «Дитина у світі культури». Вся освітня робота була спрямована на реалізацію програмових завдань розділу «Дитина у світі мистецтва».

Вихователями впроваджувались нетрадиційні техніки образотворчої діяльності, інтегровані заняття з різних розділів програми, на яких складовою частиною була образотворча діяльність, художнє слово та музика. Найбільш ефективно використовувались практичні завдання з малювання, ліплення, аплікації, театралізації, художньої праці.

На заняттях з музичного виховання музичними керівниками Василевською С.В., Найдою Л.О. впроваджувався інтегрований підхід до реалізації програмових завдань згідно пізнавальних тем, спостерігалась варіативність побудови структури занять в залежності від рівня підготовленості та зацікавленості дітей. Вдало комбінувались різні види роботи на заняттях, перевага надавалась наочним, ігровим та практичним методам роботи з дітьми, що дало змогу досягти високої якості виконання дітьми співочого репертуару, гри на музичних інструментах та хореографічних композицій. 

Слід відмітити високий рівень проведення музичними керівниками календарних, народних свят та розваг, на яких кожна дитина мала змогу проявити свої здібності. Структура свят та розваг передбачала використання різноманітних видів діяльності дітей, доцільним використанням ігрових прийомів та ігрових сюжетів, засобів та видів мистецтва.

 

Протягом року наш колектив працював над реалізацією програмових завдань, засвоєнням знань, умінь і навичок дітей з розділів програми згідно визначених пізнавальних тем.

За результатами спостережень проведення освітньої роботи в І молодших групах можна зробити висновок, що завдяки зусиллям вихователів Тищенко О.В., Богомол О.О. та Малини Л.С., практичного психолога Ляхненко І.О. процес адаптації дітей раннього віку до умов дошкільного закладу пройшов без особливих ускладнень, і вже на початок ІІ кварталу діти були залучені до різних видів навчальної та ігрової діяльності. В групах дітей раннього віку був створений позитивний мікроклімат, налагоджена тісна співпраця з родинами вихованців. Ми бачимо хороші показники дітей у самообслуговуванні та володінні елементарними культурно-гігієнічними навичками.

Вихователями груп раннього віку проводилась робота з впровадження методичної розробки творчої групи «Джерело натхнення» при КЦПРПП щодо використання дидактичної ляльки в освітньому процесі. Ця робота ввійшла в систему освітнього процесу груп раннього віку закладу.

Протягом навчального року велика увага приділялась розвитку ігрової діяльності. Вихователями всіх вікових груп планувались різні види ігор протягом дня, більшість з яких були підпорядковані пізнавальним темам. У дітей всіх вікових груп відмічаються стійкі навички ігрової діяльності згідно їх вікових особливостей.

Велика увага в освітньому процесі приділялась реалізації завдань трудового виховання дошкільників. У дітей стійкі навички в самообслуговуванні, господарсько-побутовій,  художній праці та праці в природі.      

Кількісний і якісний аналіз методичних заходів показав, що вони мали науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогічних працівників, поліпшенню якості проведення освітньої  роботи з дітьми та теоретичного рівня вихователів.

 

До проведення консультацій, методичних віталень, круглих столів, семінарів, педагогічних читань, колективних переглядів залучались як досвідчені педагоги, так і молоді спеціалісти. З малодосвідченими вихователями розглядались питання поліпшення якості календарного планування освітньо-виховної роботи, методики проведення інтегрованих занять з розділів програми шляхом індивідуальних консультацій.

 

Дієвою формою методичної роботи у підвищенні професійної майстерності виступали  практикуми, майстер-класи, творчі лабораторії, відкриті перегляди різних форм роботи з дітьми (заняття, свята, розваги), які давали можливість як досвідченим, так і молодим педагогам продемонструвати свої професійні здібності, поділитись своїми здобутками у педагогічній діяльності.  

Оптимальний рівень проведення освітньої роботи з дітьми показали вихователи Немченко І.О., Тищенко О.В., Кушко В.А., Ожерельєва І.В., Мехеда Ю.О., Богиня Г.В., Зарудня А.А.

Хочеться відзначити позитивну тенденцію зростання професійного рівня вихователів  Малини Л.С., Панасенко Л.О., які підвищили свій теоретичний рівень знань методик навчання та виховання дітей дошкільного віку, рівень практичних умінь і навичок педагогічної діяльності та показують достатній рівень результативності проведення освітнього процесу.

Проведені згідно річного плану консультації, методичні години, круглі столи    сприяли розширенню та поглибленню теоретичних знань вихователів з питань проведення освітнього процесу з дошкільниками. Традиційними в закладі стали методичні форми роботи, такі як створення портфоліо педагогічних працівників, відеороликів з досвіду роботи закладу,  презентації власного досвіду роботи, створення методичних розробок щодо організації освітнього процесу.

 

 

З метою ефективного вирішення завдань з фізичного розвитку дошкільників протягом навчального року активно впроваджувалась система планування фізкультурних занять за методикою М.М. Єфименка в групах дітей дошкільного віку. Всі вікові групи протягом вересня місяця провели комплексне діагностичне обстеження стану здоров’я дітей за методикою М.М. Єфименка, за результатами якого була організована вся фізкультурно-оздоровча робота з дітьми. Ігрове тестування виявило тенденцію розвитку у дітей вад опорно-рухового апарату, серед яких плоскостопість та сколіоз. Слід відмітити вихователів груп дошкільного віку, які добре обізнані у методиці проведення плантографії та ігрового тестування з дітьми. За її результатами мають вади стопи   5-6  % дітей у кожній віковій групі.

При проведенні фізкультурно-оздоровчої роботи вихователями, інструктором з фізичної культури  Прокіпець Н.Г., сестрами медичними   враховувались показники здоров’я кожної дитини, підбирались види вправ та рухів відповідно до результатів обстеження.

При проведенні фізкультурних занять стає обов’язковою вимогою використання шевронів, підбір вправ для різних груп м’язів, їх послідовність, урізноманітнення вихідних положень, включення предметно-маніпуляційної діяльності у різні рухові режими, використання ігрових сюжетів та імітаційних рухів,  індивідуального диференційованого навантаження. 

Таким чином, аналіз роботи Кременчуцького ЗДО № 60 за навчальний рік показав, що обрані форми і методи роботи, зусилля адміністрації і педагогічного колективу позитивно впливають на результативність роботи з педагогічними кадрами, з дошкільниками та їх батьками.        

Щорічно в ЗДО проводиться контроль за станом здоров’я  вихованців. Протягом 2021-2022 заклад працював в умовах адаптивного карантину у зв’язку з поширення коронавірусної  хвороби (COVID-19). Восени та весною педіатром був проведений профілактичний огляд всіх дітей з оцінюванням групи здоров’я, фізкультурної групи, даються оздоровчі рекомендації.

З вересня 2020 року по травень 2021року:         

  1. група здоров’я –    60  % дітей

  2. група здоров’я –    38,6 % дітей

  3. група здоров’я –    1,4 % дітей

З вересня 2021 року по травень 2022 року:         

І         група здоров’я –   72,4 % дітей

ІІ        група здоров’я –    26,4% дітей

ІІІ      група здоров’я –     1,2% дітей

Діти з відхиленнями в стані здоров’я консультуються та обстежуються у лікарів вузьких спеціальностей. Диспансеризація по ЗДО складає 26%.

За результатами профілактичних оглядів діти були поділені на фізкультурні групи: основна, підготовча та спеціальна.

По основній групі      –  98 % дітей

По підготовчій групі –  1,5 % дітей

По спеціальній групі –    0,5  % дітей

Під час фізкультурних занять проводились коригуючі вправи на подолання вад фізичного розвитку.

Загальна захворюваність по ЗДО № 60 за 9 місяців  з вересня 2020 року по травень 2021 рік складала 33,3 %. За цей період групи з низьким рівнем захворюваності: група № 8 – 3,5 % ; № 12 – 8 % , 11 – 8, % 4-8,6 %  середній рівень захворюваності мали такі групи: № 10 – 10,3%, № 6 – 11,8%, № 5 – 13%, № 9 – 13,6%,  Високий рівень захворюваності був у таких групах: № 2 -  29,4%, № 3 – 38,1%, № 2 – 28,2%.

Загальна захворюваність по ЗДО № 60 за 9 місяців  з вересня 2021 року по травень 2022 рік складала 23 %. За цей період групи з низьким рівнем захворюваності: група № 7 – 2,5 % ; № 8  – 3,3 % ,  середній рівень захворюваності мали такі групи: № 5 – 4,6%, № 9 – 5%, № 11 – 5%, № 3 – 5,5%, № 12 -  5,9%, № 10 – 6,7%. Високий рівень захворюваності був у таких групах: № 8 -  15,2%, № 2 – 10,5%, № 4 – 9,7%, № 1 – 9%. Основну масу склали захворювання на ГРВІ. Повітряно-крапельних – 3,3%. Кишкових інфекцій не було зареєстровано. У середньому показник захворюваності складає 7 днів на одну дитину.

За результатами аналізу спостерігається зменшення захворюваності в порівнянні з минулим роком. Відмічається ріст числа дітей, що знаходяться вдома за сімейними обставинами.

         Медичними працівниками складений план заходів з профілактики інфекційних захворювань.

ЗДО забезпечений медикаментами у повному обсязі. Медичний кабінет має у наявності пакет для надання невідкладної допомоги, жарознижуючі препарати, пакет препаратів та засобів для надання допомоги при травмах.

 

Протягом навчального року ЗДО працював у тісному контакті зі школою та філіалом дитячої бібліотеки, більше ОНЛАЙН. Згідно спланованої роботи діти значно розширили та поглибили знання про оточуюче довкілля.

       За 2021-2022 н.р. до освітнього процесу залучались батьки, з ними проводилась робота з  пропаганди педагогічних знань. З цією метою були сплановані та проведені форм роботи з батьками, які ґрунтувались на нетрадиційному підході до їх вирішення. В цьому році  хочу відзначити вихователів Іваненко Л.Б., Шахман О.В. Панасенко О.О., Дерев’янко Л.В. Остапчук А.П., Тищенко О.В., які змогли дуже продуктивно організувати роботу не тільки в оснащенні групи та навчального процесу, а й в облаштуванні майданчиків. Протягом року були проведені групові батьківські збори, консультації і лекторії в режимі ОНЛАЙН, які значно підвищили рівень обізнаності батьків щодо умов перебування дітей в дошкільному закладі, системи проведення освітнього процесу з дітьми, об’єму програмових вимог для дошкільників згідно їх вікових періодів, фізкультурно-оздоровчої та музично-художньої роботи з дітьми. Була започаткована  нова форма роботи  в режимі ОНЛАЙН щодо аналізу різних форм проведення освітньої роботи з дітьми, яка знайшла позитивний відгук  серед батьків вихованців, що сприяло зміцненню авторитету педагогічних працівників серед родин вихованців, та створенню позитивного іміджу закладу на мікрорайоні.

За результатами анкетування та опитування більшість батьків вихованців (92 %) відзначає, що діти з задоволенням відвідують заклад; батькам подобається стиль спілкування педагогів з батьками, їх ставлення до дітей (96 %); оцінюють позитивно умови, створені для розвитку дітей (97 %).            

                    Протягом 2021-2022 навчального року велика увага приділялась психологічному комфорту в закладі, як дітей, так і працівників. Після виходу з карантину психологічну підтримку потребували як працівники, так і батьки і діти. Завдяки моєї тісної співпраці з практичним психологом Ляхненко І. О. всі проблемні ситуації протягом року ми зуміли позитивно вирішити. У закладі постійно працював пункт психологічної служби, консультації, тренінги.  Хотілось відмітити високу якість роботи практичного психолога Ляхненко І.О. Консультації, щодо адаптації дітей, як вести себе у карантинних умовах, режиму дітей в садочку і вдома та багато іншого матеріалу виставлено на сайті закладу. Систематично проводилась робота по недопущенню булінгу серед учасників освітнього процесу. З цією метою розроблений та розміщений на сайті порядок подання та розгляду заяв щодо випадку булінгу, план заходів спрямованих на запобігання та протидії  булінгу.

        У зв’язку із  карантинними  вимогами, хворобами на COVID-19 та недостатньою кількістю технічного персоналу, у порівнянні з минулими роками було важче працювати помічникам вихователів, але всі Нікітіна С.О., Баранова Т.М., Жгир О.Г., Бабушкіна Т.С., Бакуліна Н.В., Повненька В.П., Сова Л.М., Приходько Ж.А., Матвієць С.І. не тільки сумлінно виконували свої посадові обов’язки, а й ми спостерігали художні, дизайнерські, креативні здатності кожного.

        Таким чином, аналіз роботи ЗДО за навчальний рік показав, що обрані форми і методи роботи, зусилля адміністрації і педагогічного колективу позитивно впливають на результативність роботи з педагогічними кадрами, з дошкільниками та їх батьками.

       

Організація харчування дітей у ЗДО, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, вимогами НАССР та перебуває на постійному контролі.

Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості.

Натуральні норми харчування основних продуктів виконуються в межах грошового ліміту, що визначає вартість харчування на одну дитину. Грошова норма виконується на 100%. Недовиконання норм основних продуктів на дитину потребує збільшення ліміту коштів. На 01.06.2022 року та протягом навчального року заборгованості по батьківській платі за харчування дітей не існує. Завдяки компетентності вихователів та роботі адміністрації з батьками в цьому питанні  досягнуті позитивні результати.

Вартість харчування дітей у закладі дошкільної освіти в 2021-2022 навчальному році встановлено 28,00 грн. для дітей, які відвідують ясла, і 39,00 грн. для дітей, які відвідують групи садка. Батьки вносять плату за харчування у розмірі 75 відсотків від вартості харчування за день. 0,9 % дітей потребують спеціальної дієти в харчуванні за станом здоров’я.
При вступі дитини до ЗДО, а також на батьківських зборах та при індивідуальних бесідах медичними працівниками Колотій Т.С.,Дегтярьовою А.В. надавались рекомендації щодо харчування дітей при алергіях, по профілактиці захворювань опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, з профілактиці кишкових інфекцій тощо. Працюємо за вимогами НАССР.
Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2021 року було проведено соціальне опитування сімей. З січня 2022 в ЗДО організовано харчування для дітей з особливими дієтичними потребами, вартість 48,75 грн. Мною та відповідальною особою Колотій Т.С.  здійснено облік дітей, які потребували особливого харчування відповідно до медичної довідки наданої лікувальним закладом та заяв батьків. Видані накази щодо оплати за харчування пільговиків по ЗДО № 60 та розпочата робота. Працівники харчоблоку миттєво перейшли до виконання нового меню, завдяки організованої роботи шеф-кухаря Зайцевої Г.О.  Практичним психологом  Ляхненко І.О. розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, діти яких потребують соціальної опіки. З батьками та членами родин проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами. Протягом року сім'ям надавались консультації практичного психолога та медичних сестер. Для категорії  дітей з багатодітних сімей організовано 50% оплата за харчування. Звільнені від оплати за харчування діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей, діти, батько яких є учасником бойових дій в АТО і мають підтверджуючи документи. Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані, незважаючи на закінчення термінів експлуатації. Виконувалися вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму (була придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів за рахунок бюджетних коштів).    

    За цей навчальний рік адміністрація тісно працювала з профспілковим комітетом. Завдяки голові ПК Остапчук А.П. та її заступнику Іваненко Л.Б  інформаційні куточки закладу поновлювалися цікавими матеріалами. Дієву допомогу надавала діловод Тимошенко Ю.С.

    Для працівників садка протягом року організовувались вечори дозвілля з нагоди державних та професійних свят, пам'ятних дат та ювілеїв, в умовах карантину за межами закладу, були отримані солодкі подарунки до новорічних та великодніх свят, днів народження, матеріальна допомога за потребою та допомога при хворобі на COVID-19. Для дітей співробітників-відпочинок в літніх оздоровчих таборах.

На 01.09.2021  рік був проведений перепис дітей від 0 до 6 років, складено план заходів щодо обліку дітей дошкільного віку прилеглого мікрорайону. Завдяки цьому ми мали можливість доцільно укомплектовувати групи. Протягом 2021-2022 навчального року з усіма батьками, які бажали, щоб їх діти відвідували ясла-садок, ми уклали угоду та почали співпрацю. Наповнюваність всіх вікових груп не перевищувала норму.  Черги протягом року не існувало. Охоплення дітей дошкільною освітою по мікрорайону склала 95%. Діти, що склали 5% відвідують приватні заклади освіти або користуються послугами приватних вихователів в зв’язку зі станом здоров’я. Охопити 100% дітей мікрорайону завадив карантин на COVID-19.

         Для створення оптимальних умов перебування дітей в  закладі матерільно-технічна база постійно удосконалюється і модернізується.

         Протягом року Кременчуцький ЗДО безперебійно забезпечувався холодною і гарячою водою, світлом і опаленням в осінньо-зимовий період, працює Інтернет, безперебійно завозяться продукти харчування, вчасно виплачується заробітна плата, про що турбується міський департамент освіти. Повністю погашена заборгованість за ст.57 Закону України "Про освіту".

Завідуючою господарством Науменко О.Б. вчасно складаються відповідні договори та надаються документи до бухгалтерії, щодо поліпшення матеріально-технічної бази  закладу.

За рахунок міського бюджету, в межах кошторисних асигнувань, за період з 01.06.2021 по 31.05.2022  Кременчуцьким закладом дошкільної освіти   № 60 для утримання та покращення умов перебування дітей було придбано товарів на загальну суму 46 552,05 грн. 00 коп. та надано послуг на загальну суму 181 629 грн. 68 коп.( фінансові звіти можна переглянути на сайті закладу).

Для покращення матеріальної бази ЗДО (КЕКВ 2210) було придбано:

По всіх вікових групах протягом навчального року за допомогою батьків  облаштуванні навчально-ігрові зони, придбані індивідуальні бокси де знаходиться дитячий роздатковий матеріал. Предметно – розвивальне середовище в групах можна охарактеризувати як таке, що відповідає інноваційним вимогам: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку дитини в самостійній і спільній діяльності. Враховано розподіл дитячої активності, гендерний підхід, психофізіологічний комфорт, трансформація простору.

 Велику особисту допомогу в ремонтах  та в навчально-виховному процесі також надають більшість батьків.

          З 24.02.2022 режим та діяльність закладу змінилась для наших дітей, батьків, працівників. Дуже вдячна вам всім, що ми щоденно, по мірі  можливостей були разом. Ми плетемо маскувальні сітки для наших захисників, допомагаємо у громадських роботах міста, наші кухарі готують обіди для тимчасово переміщених осіб, ми разом облаштували укриття в садку. Пишаюсь нашими працівниками та батьками, які надали притулок людям з окупованих територій України. Ми разом, обов’язково все подолаємо та обов’язково зустрінемось та будемо працювати під мирним небом у затишному садочку.

За рахунок місцевого бюджету ремонтні роботи коридорів та роботи по заміні вікон, заміні теплового вузла та модернізація системи опалення призупинена.
 Не актуально, але недоліками є недостатня наявність в групах сучасних технічних засобів (телевізорів, комп’ютерів, музичного центру) та рівень роботи зі створення бази навчально – методичного забезпечення груп з проблеми формування інформаційно – комунікаційної компетенції дошкільників. Є потреба  заміни килимів, штор-жалюзі, придбання кип’ятильника,  пилососів, нового обладнання для харчоблоку, згідно вимог НАССР,  придбання конструкцій на ігрові майданчики, заміна твердого покриття на майданчиках та дороги.

Кошторис ЗДО виконується в повному обсязі, перевитрати та дебіторська заборгованість відсутні.

З працівниками  закладу та батьками постійно проводяться бесіди щодо економного використання електроенергії. В групових та технічних приміщеннях  закладу замінено лампи на енергозберігаючі, в наявності пам'ятки та блискавки з питань економного і доцільного використання енергоносіїв, розроблені заходи. Відповідальним за енергоносії Науменко О.Б. вчасно надаються дані до енергоменеджменту та виконується аналіз використання.

Адміністрація  закладу дошкільної освіти дотримується вимог по забезпеченню прозорості, відкритості та демократичності в управлінні навчальним закладом. На нарадах, педрадах, батьківських зборах, конференціях, диспутах відкрито розглядаються питання життєдіяльності закладу. Щомісячно проводяться звіти по використанню бюджетних коштів.

На сьогоднішній день гострим так і залишається питання неналежного стану твердого покриття на території ЗДО, будівництва п’яти  павільйонів на майданчиках дошкільних груп, освітлення території, вирішується питання ремонту сходових маршів та заміна стін коридорів, встановлення пожежної сигналізації.

Всі пропозиції по роботі ЗДО батьків, громадськості, піклувальної ради вирішувалися протягом року, як індивідуальні, так і з певною групою. В ЗДО ведеться книга відгуків та пропозицій, книга прийому громадян, в якій дається оцінка діяльності керівництва  закладу та оцінка роботи окремих працівників.

Адміністрація Кременчуцького закладу дошкільної освіти (ясла-садка)    № 60 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області і надалі буде докладати всіх зусиль для здійснення відкритої, демократичної системи управління, що базується на принципах взаємоповаги, колегіальної етики та позитивної мотивації управлінської діяльності. Разом працюємо, разом наближаємось до перемоги.

 

 

Директор

Кременчуцького ЗДО № 60                                       Світлана НЕСТЕРОВА

1.jpg
2.jpg
3.jpg
звіт.jpg
bottom of page